Gwardia Jarka Szczytno zwyciężyła w Międzynarodowym Turnieju Mistrzów

IMG_6521
11.03. 2017 r. w Hali Sportowej w Barcianach odbył się już II Halowy Turniej Piłki Nożnej „Mistrzów” tym razem w obsadzie międzynarodowej. W rywalizacji wzięło udział 7 drużyn, które zwyciężały lub były na podium w lokalnych turniejach poszczególnych lig. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy.
W grupie A zwyciężył Chorzela Team Kętrzyn.
Wyniki spotkań – grupa A:
  • Duo Trans – Chorzela Team        1:8 (1:1)
  • Duo Trans – Oleńka Giżycko       0:3 (0:1)
  • Chorzela Team – Oleńka Giżycko 2:1 (0:0)
W grupie B zwyciężył zespół Gwardii Jarka Szczytno
Wyniki spotkań grupy B:
  • Major Team- Jurand Barciany 1:3 (1:1)
  • Gwardia Szczytno – Prawdińsk (Rosja) 1:1(1:0)
  • Major Team – Gwardia Szczytno 0:3(0:1)
  • Jurand Barciany – Prawdińsk (Rosja) 2:3(1:1)
  • Major Team – Prawdińsk (Rosja) 0:2(0:2)
  • Jurand Barciany – Gwardia Szczytno     1:2(0:0)
Następnie spotkały się drużyny Duo Trans i Juranda Barciany w walce o 5 miejsce i po bezbramkowym wyniku sędzia zarządził rzuty karne. Tutaj lepsi okazali się zawodnicy Juranda pokonując Duo Trans 2:1.
W pierwszym półfinale Chorzela Team przegrał z Prawdinskiem z Rosji 1:3(1:1), dzięki czemu Rosjanie zostali pierwszym finalistą. W drugim półfinale Oleńka Giżycko przegrała z Gwardią Jarka Szczytno 1:3 (0:1).
W meczu o 3 miejsce Oleńka Giżycko pokonała zespół Chorzela Team Kętrzyn 2:1(1:1).
W wielkim finale  „Mistrzów” spotkali się zwycięzcy półfinałów Gwardia Jarka Szczytno i zespół z Prawdinska (Rosja). Drużyny już wcześniej spotkały się w grupie B i wynik był nierozstrzygnięty. Podobnie było w finale, ale tylko do przerwy kiedy to żadna z drużyn nie strzeliła bramki. Po przerwie Gwardia Jarka Szczytno strzeliła w 15 min. bramkę po strzale Mariusza Miłka, a w ostatniej minucie na 2:0 podwyższył Sebastian Nowakowski. Mimo porażki w finale bardzo korzystne wrażenie pozostawili po sobie Rosjanie, którzy mieli w drużynie najlepszego zawodnika turnieju Siergieja Trenina, natomiast wśród zwycięskiej drużyny Gwardii Jarka Szczytno był najlepszy bramkarz Tomasz Przybysz i król strzelców Michał Kwiecień.
Bardzo udany już międzynarodowy turniej zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Barcianach i Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Kętrzynie. Organizatorzy serdecznie dziękują Panu Bronisławowi Goździewskiemu za wykonanie zdjęć poszczególnym drużynom turnieju dla wszystkich uczestników zawodów.
Tabela końcowa Turnieju „Mistrzów”
1. Gwardia Jarka Szczatno
2. Prawdińsk (Rosja)
3. Oleńka Giżycko
4. Chorzela Team Kętrzyn
5. Jurand Barciany
6. Duo Trans
7. Major Team