Sukcesy zapaśników

16729278_963550463745397_5793301018679069898_n
130 zawodników z 10 klubów z województwa warmińsko – mazurskiego oraz 3 z zagranicy (Rosja, Litwa) wzięło udział w II Międzynarodowym Turnieju Młodzików i Kadetów w stylu wolnym o Puchar Starosty Kętrzyńskiego oraz Mistrzostwach Województwa Warmińsko – Mazurskiego Juniorów w stylu wolnym pod Patronatem Starosty Kętrzyńskiego. Zawody rozegrano w dniu 18 lutego w hali sportowej Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Kętrzynie.
            W uroczystości otwarcia oraz w trakcie zawodów uczestniczyli Ryszard Niedziółka – Starosta Kętrzyński, Paweł Bobrowski – wójt Gminy Kętrzyn oraz Bolesław Jurewicz – Prezes Warmińsko – Mazurskiego Związku Zapasów. „Dzisiaj kluby z powiatu kętrzyńskiego są potęgą zapasów w stylu wolnym w naszym województwie” – powiedział Bolesław Jurewicz – Prezes Warmińsko – Mazurskiego Związku Zapasów w trakcie uroczystości otwarcia zmagań zapaśników. Na potwierdzenie jego słów nie trzeba było długo czekać, ponieważ nasi młodzi mistrzowie potwierdzili to podczas walk na matach. Sportowcy z „Olimp” Kętrzyn, GLKS „Orzeł” Karolewo oraz „Iskry” Drogosze zdobyli łącznie 12 złotych, 9 srebrnych i 12 brązowych medali. W klasyfikacji drużynowej mistrzostw województwa juniorów „Olimp” Kętrzyn zajął pierwsze miejsce, natomiast drugie podium przypadło dla GLKS „Orzeł” Karolewo. W zawodach międzynarodowych młodzików i kadetów zawodnicy GLKS „Orzeł” Karolewo zajęli drugie miejsce, uznając wyższość zapaśników z Kaliningradu.
            Licznie zebrani kibice w tym dniu oglądali wiele pasjonujących pojedynków. Ogólnie na obu matach stoczono 131 pojedynków. Gratulacje dla sportowców z klubów z powiatu kętrzyńskiego.
            Organizatorami obu wydarzeń było Starostwo Powiatowe w Kętrzynie, Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Kętrzynie, Urząd Gminy Kętrzyn, GLKS „Orzeł” Karolewo oraz Warmińsko – Mazurski Związek Zapasów. Szczegółowy komunikat zawodów znajduje się na facebooku PCSTiR w Kętrzynie  oraz na stronie www.sportzona.pl .